دکوراسیون مغازه - دکوراسیون داخلی اداری تجاری

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مراکز خرید و فروشگاهی عامل بسیار تاثیر گذاری بر انتخاب مشتری به شمار می آید. نوع طراحی فروشگاه ارتباط بی واسطه ای با نوع، تعداد و ابعاد اجناس و اندازه فروشگاه دارد. در فروشگاه های متراژ پایین مثل فروشگاه شال و روسری و یا فروشگاه پوشاک زنانه که تنوع بالایی از اجناس وجود دارد، باید از کلیه  فضاها به شکل صحیحی بهره جست. در این گونه فروشگاه ها می توان در جاهایی که قابل استفاده نیست از کمد و کشو های بازشو و یا در بعضی موارد از آینه استفاده نمود. در حقیقت یک دکوراسیون مطلوب به گونه ای است که ضمن چشم نوازی فضای داخلی از فضا هم به شکل مفید استفاده کرده باشد. ذکر این نکته نیز لازم است که طراحی فروشگاهی با طراحی داخلی اماکن مسکونی و اداری به طور اساسی با یکدیگر فرق دارند  زیرا هم باید  رفاه فروشندگان در نظر گرفته شود و هم رفاه مشتریان.

دکوراسیون  فروشگاهی از دو بخش دکوراسیون داخلی  و طراحی ویترین تشکیل شده است که طراحی ویترین فروشگاه نخستین گام برای جذب مشتری محسوب می شود و پس از ورود مشتری به داخل فروشگاه این دکوراسیون و چیدمان است که سبب می شود ضمن زیبایی، مشتریان بتوانند به اسانی از اجناس دیدن نمایند. طراحی دکوراسیون فروشگاه معمولا شامل استانداردهای اولیه است که در بیشتر طراحی ها می بایست به آن توجه شود ولی در بعضی موارد طراحی می تواند ضمن رعایت اصول استاندارد ها  به مقدار کمی پیش تر برود و به ملزومات آتی مشتریان توجه نماید. در طراحی دکوراسیون  فروشگاه پوشاک زنانه, دکوراسیون فروشگاه می بایست  به شکلی  باشد که با قصد جذب بانوان طراحی شده باشد. در این گونه طراحی دکوراسیون فروشگاه بهتر است از رنگ های زنانه، نور پردازی متعادل و نشانه های دیگری که مورد توجه بانوان است استفاده شود. در مجموع باید گفت طراحی داخلی فروشگاه همانطور که اجناس را طبق سلیقه مشتریان در ویترین قرار می دهیم می بایست به همان گونه هم در داخل فروشگاه قرار دهیم.

 

مراحل طراحی فروشگاه شامل ایده پردازی, طراحی دکوراسیون فروشگاه, ساخت و اجرا می باشد. در قدم نخست (ایده پردازی), باید به کلیه ملزومات فروشندگان و مشتریان (هم از بیرون و هم مشتریان داخل فروشگاه) توجه شود، و بعد در قدم بعدی (طراحی), این ایده ها به وسیله نرم افزار های سه بعدی شبیه سازی شده و بعد از انجام اصلاحات مراحل ساخت و اجرای دکوراسیون شروع می شود. (البته باید گفت نظر به سابقه اجرایی این مجموعه, در خصوص فضای مورد نظر دست کم چند طرح پیشنهادی وجود خواهد داشت.)

از آنجایی که فروشگاه مکانی برای کسب درآمد  و تامین هزینه ها می باشد و مقدور نیست آن را مدتی مدید بست، در نتیجه اجرای دکوراسیون بایستی در کوتاه ترین زمان اجرا شود. به همین خاطر کلیه مراحل تولید در کارگاه پاسارگاد  انجام می شود و بعد از مرحله تولید, مرحله نصب و اجرا شروع می شود.

دکوراسیون فروشگاه تنها به این مفهوم نمی باشد  که شما یک فروشگاه چشم نوازداشته باشید بلکه ضمن برخورداری از زیبایی, باید به رفاه مشتریان نیز دقت نمود.
در جوامع امروزی  در طراحی دکوراسیون فروشگاهی از رفاه  مشتری نیز پیش تر  رفته و با تحلیل شخصیت آنان در تلاشند که به نحوی دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا قادر باشند احتیاجات آتی مشتریان را گسترده نمایند. مثلا با ارزیابی  خلقیات صد مشتری متوجه می شوند  که تعدا زیادی از آنان ضمن خرید کفش، جوراب نیز خریداری می نمایند و این ارزیابی کمک بسزایی  جهت  طراحی فروشگاه می کند تا چیدمان اجناس به درستیانجام شود.

امتیاز بدهید

نظر خود را بنویسید